STSO üyeleri Yıldız Dağı`nda buluştu

 Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin tanıtımına katkı sunmak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve meclis üyeleri katıldı.

 

Mekanik tesisleri ve diğer sosyal donatı alanlarını gezerek burada vatandaşlarımızla bir araya gelen Valimiz Salih Ayhan ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Yıldız Beldesine de uğrayarak köy halkıyla sohbet etti. “Birlikte bereket vardır” düsturuyla her fırsatta bir araya geleceklerini vurgulayan Yılmaz, ev sahipliğinden dolayı belde halkına teşekkür etti.


Gün boyu süren etkinliklerin ardından akşam yemeğinde işadamlarından oluşan heyetle bir araya gelen ve Sivas’ın Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin önemli bir değer olduğunu belirten Valimiz Salih Ayhan; “Bu değeri hepimizin sahiplenmesi gerekiyor. Önce şehrin emektarları, hizmetkârları, şehre değer katanlar, bu değerlere sahip çıkması gerekiyor. Akabinde bu dalga dalga yayılır” dedi.


Sivas’ın sosyal mekânlarıyla yaz ve kış aylarında daha yaşanabilir bir kent olduğunu dile getiren Ayhan; “Kış ve termal turizm altyapısı anlamında kamu kurumları olarak üzerimize düşen bütün görevleri yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Yol standartlarını artıracağız, konaklama imkânını artıracağız. Tesislerimizin yoğun bir şekilde tanıtımlarını yaparak sosyal projelerle buraya bütün çocuklarımızı entegre edeceğiz. Yoğun bir çalışma dönemimiz olacak. Sizlerinde destekleriyle başta il dışında yaşayan ve Sivas hasretiyle tutuşan hemşerilerimiz olmak üzere tüm kayak severlerin buraya gelmelerini sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi. 

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise; “İlimizin ve bölgemizin en önemli kayak merkezi Yıldızdağı’nı ziyaret ettik. Yıldızdağı Kayak Merkezi’mizi Türkiye’nin sayılı turizm merkezlerinden biri yapmak istiyoruz. Bütün işadamlarımızı bu güzelliği yerinde görmeleri için Yıldızdağ’ı Kayak Merkezi'ne davet ediyorum. Bu güzel yatırımı Sivas’ımıza kazandıran Valimiz Salih Ayhan’a teşekkür ediyorum.” dedi.