Yıldız Bu Sene Çok Farklı Olacak

            Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sıcak Çermik Kaplıcası ve Nuri Demirağ Havaalanı arasındaki bağlantı yolunun yapımı hızla devam ediyor. Yeni yapılan yollar ile birlikte Yıldız Dağı Kayak Merkezi daha ulaşılabilir hale gelecek.

        Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve Sıcak Çermik Termal Bölgesi arasında yapımına başlanılan 54 kilometrelik yolun 1. etabında hummalı bir şekilde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen ve gelinen son durum hakkında Sivas Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz’dan bilgi alan Valimiz Salih Ayhan, karayollarına ekiplerine ve yükleniciye başarılar diledi.

- Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Yüksek İrtifa Merkezi OlacaK

       Valimiz Ayhan ve beraberindekiler, son olarak her sezon bünyesine kattığı yeniliklerle ülkemizin önemli kayak merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde yapımına başlanan bungalov evleri ve Yenihan Otel'de devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun’dan bilgi aldı.

        Valimiz Salih Ayhan, "Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ni yaz ve kış daha fonksiyonel kullanabilmek için ve sadece kış döneminde değil de yazında nitelikli kullanmak için de bazı özel gayretlerimiz var. Bunlardan bir tanesi de arkada gördüğünüz gibi bungalov evler. Ayrıca, otelimizde de farklı taleplere ve yoğunluğa cevap verilmesi için standartları arttırıyoruz. Kayak merkezi emekleme dönemini ve yürüme dönemini artık geride bıraktı. Standartları oturtarak bu alanda kendini kabul ettirdi. Şimdi farklılarla farkımızı hissettirmemiz gerekiyor. Bu amaçla, hem kışın etkin kullanmak hem de yaz döneminde gençlerimize sporcularımıza kamp yeri olmasını sağlamak için yeni çalışmalar içerisine girdik. Yine tesislerimizin alt tarafında spor sahaları oluşturuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunduğumuz projeler kabul gördü. Yakın zamanda da inşaatlarına başlayarak, futbol sahası yaparak da burasının adeta yüksek irtifa merkezi olmasını sağlayacağız." dedi.

        Vatandaşlarımızın arzu ettiği standardı yüksek bir tesise ulaşmak istediklerini belirten Valimiz Ayhan, "Hakikaten her geldiğimde heyecan duyduğum keyif aldığım ve üstüne koya koya güzel hizmetler yaptığımız bir tesisimiz. Burasının Sivas’a değer katmaya devam edeceğini buradan söyleyebilirim. Özellikle yüksek hızlı trenle birlikte Sivas'ın sosyal hareketliliği artacak, turizm açısından da daha konuşulan bir il olacak. Burası kış turizminde Sivas'ın adeta kalbi olacak. Tabi bununla da yetinmiyoruz. Komşu illerle bağlantılarımızı arttırmak için çalışmalar yapmaktayız. Örneğin Tokat bağlantımız. Çünkü burası Sivas’a 58 km, Tokat’a 60 km dolayısıyla Tokat'ı da buraya entegre etmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda sağ olsunlar tesislerimize teveccüh gösterdiler. Yolumuzun ana hatlarını bitirdik. Bağlantıyı yaptık. Standardını arkadaşlar arttırmaya çalışıyor. İyi bir reklam çalışmasıyla da her yıl kayak severlerin, doğaseverlerin artacağına inanıyoruz. Özetle, sadece kışın değil yazın da sadece Sivas’a değil çevre illere de hitap etmek istiyoruz. Tüm gayretimiz bu yönde. Emek veren herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.