“Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.”

 

 

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü anma gününde yaklaşık 300 kayak severler ile bayraklı iniş gösterisi düzenlendi.

Yıldız Dağı Kayak Merkezinde bir araya gelen yaklaşık 300 kayak ve snowboard tutkunu ile Buruciye AŞ çalışanları, açtıkları devasa Türk bayrağı ve "Bir Ölür, Bin Dirilir Tarihi Baştan Yazarız”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” yazılı pankartları ile 1800 metre yükseklikten kayakla iniş gerçekleştirdi.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla kayak yapan sporcular daha sonra şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyarak "Şehitler Ölmez vatan Bölünmez" şeklinde slogan attı.

 Etkinlik sonunda açıklamada bulunan Buruciye A.Ş Genel Müdürü Mustafa Altun " Milli birlik ve beraberliğimizin bağımsız sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıl dönümde Yıldız Dağı’nda yaklaşık 300 kayak severle bayraklı iniş programı düzenlendik. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz." dedi.