BUZPARK

Yıldız Dağı Buz Park, kayak severler için ayrı bir tutku oluyor.  Sivas’ta ilk olma özelliği taşıyan buz pateni salonu, Yıldız Dağı ile birlikte sadece 4 kayak merkezinde bulunurken, bölgenin cazibe merkezi olmasına da katkı sağlıyor.

Yıldız Dağı'nı her anlamda donanımlı hale getiren yatırımlardan biri olan buz pateni salonu 200 m² net kullanım alanı,  680 m² toplam bina kapasitesi ile içerisinde bulunan buz pistinin yanı sıra, kafeterya, seyir terası, buz pateni kiralama alanı, bekleme salonu ve ortak kullanım alanlarından oluşuyor.

Kızak ve kayak sporuna alternatif olarak yapılabilecek aktiviteler arasında yer alan buz pateni, misafirlerine neşeli dakikalar da yaşatıyor. Buz patenini öğrenmek isteyenler için de çeşitli kursların verildiği buz park, çocukların alternatif eğlence merkezlerinden birini oluşturuyor.

Kayak merkezindeki Yenihan Otel'de kalan kayak severler gece geç saatlere kadar buz pateninin keyfini çıkarırken, haftanın 7 günü yaz-kış hizmet verecek olan buz parkın kış memleketi olan Sivas ile tanışması da önemli görülüyor. İlimize kazandırılan ve kısa sürede ilgi gören Buz Park’a çocuklar daha çok ilgi gösterirken, Sivas İl Özel İdaresi’nin %55 eş finansman desteği, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın ise %65 katkısı ile hayata geçirilen Buz Park Projesi, Sivaslılardan övgü alıyor.

Pislerin kalitesi, son model mekanik tesisleri, günübirlik ve kütük evleri, konaklama imkânları ile ön plana çıkan Yıldız Dağı, buz park gibi çeşitli alternatiflerle de kayak severlere hizmet vermeye devam ediyor.